znajdź książkę
katalog
newsleter
Wydarzenia
  • "Chrząszcze" w stoisku Krytyki Politycznej. Literacki Sopot

17 sierpnia 2017 | festiwal

.

Na festiwalu Literacki Sopot będzie można kupić w promocyjnej cenie powieść Diego Vargasa Gaete Chrząszcze na wyginięciu.

 

Targi Książki, pl. Przyjaciół Sopotu

17-19 sierpnia, godz.  11.00 - 20.00

Stoisko Krytyki Politycznej

 

Program festiwalu Literacki Sopot:

http://literackisopot.pl/wydarzenia/data/17

 

Diego Vargas Gaete Chrząszcze na wyginięciu

Przekład Magdalena Antosz

Powieść o skomplikowanych losach chilijskich rodzin i ponurej historii państwa jest jak wielka matrioszka, z której wyłaniają się różne historie, odrębne, a jednak tworzące jeden wszechświat. To również obraz miasta zbudowanego na gruzach i przemocy, miasta dwóch kultur. Krzyżują się tu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jak w kalejdoskopie przeplatają losy młodej lekkoatletki o niemieckim pochodzeniu i historia Julio Mellado o indiańskich korzeniach. Łączy ich potworna tajemnica ukryta w murach pewnej niemieckiej szkoły na południu Chile założonej przez potomków niemieckich imigrantów, których dzieło kontynuowali zbiegli z Europy po II wojnie światowej naziści.

Diego Vargas Gaete (ur. 1975) – chilijski pisarz, stypendysta Fundacji Pabla Nerudy i Szkoły Pisarskiej im. Ricarda Rojasa na Uniwersytecie Buenos Aires. Czterokrotnie otrzymał stypendium literackie w konkursach chilijskiego Ministerstwa Kultury. AutorEl increíble señor Galgo i prezentowanych Chrząszczy na wyginięciu.

Książka została uznana przez chilijskie Stowarzyszenie Krytyków Sztuki za najlepszą powieść 2016 roku.Koszyk jest pusty
Promocja świąteczna
Dobre książki w super cenach więcej
25,80 zł
Thomas Bernhard
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2017 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij